Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Warsztaty filmowe

Dnia 27 października 2015 roku do naszej szkoły zawitał gość specjalny- Pan Krystian Herncisz. Pan Krystian Herncisz jest montażystą i operatorem kamery, instruktorem Gminnego Ośrodka Kultury w Wiązownie. Dawniej współpracował z Telewizją Polską.


Na początku wspólnie z dziećmi przygotowaliśmy „wizytówki” z imionami na kolorowych karteczkach. Pan Krystian zaczął wnosić różne przedmioty do sali klasy „0"A. Dzieci obserwowały  z zaciekawieniem wnoszone „skarby”. Następnie obejrzeliśmy prezentację o mediach. Dzieci dowiedziały się czym są media i jakie funkcje pełnią w naszym życiu.  Zobaczyły jak wyglądał dawniej telewizor, radio i w jaki sposób należy korzystać z internetu. Slajdy były kolorowe, złożone głównie z obrazków i przedstawione w sposób humorystyczny, dostosowany do wieku odbiorców. Po wstępie teoretycznym nadeszła pora na akcję.


Pan Herncisz wyczytywał po kolei imiona z wizytówek i angażował dzieci do pomocy w przygotowywaniu i rozstawianiu różnych przedmiotów. Dzięki aktywnemu działaniu dzieci mogły zrozumieć czy są: kamera, projektor, blenda, światło, mikrofon, statyw oraz studio nagran. Mali uczniowie chętnie zgłaszali się do pomocy w organizowaniu mini studia. Dzieci były bardzo zaangażowane, chciały dotknąć każdego nowego urządzenia i dowiedzieć się do czego służy.


Kolejnym etapem było nagrywanie siebie nawzajem- przeprowadzenie krótkich wywiadów. Większość dzieci chciała nagrywać– obsługiwać kamerę i brać udział w tworzeniu scenek. Po nagraniach nasze spotkanie dobiegło końca.


W ramach podziękowań  dzieci wręczyły panu Krystianowi Herncisz samodzielnie przygotowane laurki.


Serdecznie dziękujemy Panu Krystianowi za przybycie i przekazanie wiedzy o mediach oraz umożliwienie dzieciom „bliskiego spotkania z kamerą.”


Dziękujemy również Rodzicom, dzięki którym warsztaty filmowe stały się możliwe.


Poniżej można obejrzeć krótkie filmy z udziałem dzieci i nie tylko. Zapraszamy. Należy kliknąć w wybrane hiperłącze:


1. Dzień Babci i Dziadka 2014 https://youtu.be/SlCtoz2Pc8Q

2. Przedszkolaki z okazji Dnia Nauczyciela https://youtu.be/lrxwhRnD9ZY

3. Filmy różne: https://www.youtube.com/user/hernciszfilm/videos

4. Strona: http://www.hernciszfilm.pl/

5. O szkoleniach: http://www.hernciszfilm.pl/oferta/szkolenia/