"MALI UCZNIOWIE IDĄ DO SZKOŁY"- 31.03.2016

Projekt „MALI uczniowie idą do szkoły” był odpowiedzią na sytuację dzieci w tym afrykańskim kraju- Mali. Jest tam bardzo niski wskaźnik upowszechnienia edukacji co rzutuje na całe życie mieszkańców tego państwa. Celem projektu było uświadomienie dzieciom i młodzieży w Polsce jak wygląda kwestia dostępu do edukacji na świecie, jakie są przyczyny tego, że nie wszystkie dzieci mogą się uczyć i co robi UNICEF, by z tym walczyć.

W ramach akcji uczniowie pomogli dzieciom z Mali zbierając fundusze, które umożliwią im naukę.

Zadaniem uczniów było stworzenie własnych książeczek.  W rolę autora wcieliło się 17 uczniów z klas 4-6 oraz 5 uczennic z klasy 1 gimnazjum, ktore realizowały gimnazjalny projekt edukacyjny pod kierunkiem pani Wioletty Śledziewskiej.

Tematyka książeczek była bardzo różnorodna, teksty były ciekawe i wzbogacone o własnoręcznie wykonane ilustracje.

Wszystkie stworzone przez uczniów książki zostały zaprezentowane i sprzedane 31 marca 2016 roku, podczas specjalnie zorganizowanej imprezy – „Dnia Książki dla Afryki”.

Zebrane w ten sposób fundusze w kwocie 115 zł zostały przekazane na konto UNICEF.

Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy.