Inauguracja roku szkolnego 2012/ 2013

Nie tak ważne, żeby człowiek dużo wiedział, ale żeby dobrze wiedział, nie żeby umiał na pamięć, a żeby rozumiał, nie żeby go wszystko trochę obchodziło, a żeby go coś naprawdę bardzo zajmowało.

Janusz Korczak

3 września odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013. Poprzedziła je msza święta sprawowana przez proboszcza księdza Marka Twarowskiego. Uczestniczyły w niej zarówno dzieci i nauczyciele, jak i rodzice, babcie. Odświętnie ubranych uczniów i gości przywitała nowa dyrektor szkoły, Pani Marzena Wiśniarska, która od wielu lat związana jest z naszą szkołą, a w tym roku została powołana na stanowisko dyrektora szkoły. Wprowadzono sztandar szkoły i odśpiewano hymn. Po uśmiechniętych twarzach można było się domyślić, że uczniowie nie mogli doczekać się końca wakacji i powrotu do szkoły. Nową panią dyrektor powitał Burmistrz Gminy Halinów Pan Adam Ciszkowski. Życzył Pani dyrektor i uczniom wielu sukcesów w nowym roku szkolnym. Potem głos zabrała Pani Dyrektor. Mówiła o planach na nadchodzący rok szkolny. Przedstawiła nauczycieli. Następnie nauczyciele i uczniowie udali się do klas, gdzie omówiono sprawy organizacyjne.