Roztocze 21.05.2014- 23.05.2014

W środę, 21 maja 2014 roku, klasy IV-VI z naszej szkoły wybrały się na 3-dniową wycieczkę na Zielone Roztocze, zorganizowaną przez biuro podróży Artur. Wyjeżdżając na kilka dni, oderwaliśmy się od szarej rzeczywistości, by odpocząć na świeżym powietrzu, wśród lasów i jezior. Poznaliśmy roślinność Parku Roztoczańskiego w jej naturalnym środowisku oraz namacalne ślady historii miasta Zamość.

Podczas pobytu w Zamościu, gdzie zatrzymaliśmy się na spacer po mieście, mieliśmy okazję zwiedzić rynek, ratusz, gmach dawnej Akademii Zamoyskiej i pałac Zamoyskich. W trakcie czasu wolnego, każdy mógł zakupić pamiątki dla siebie oraz bliskich, a także skosztować tradycyjnych potraw. Ostatnim punktem programu było zwiedzanie dawnego klasztoru z oryginalnymi wystawami w muzeum parafialnym oraz nawiedzenie Kaplicy na Wodzie w Krasnobrodzie. Tam zapoznano nas z bardzo interesującą historią pobliskiego uzdrowiska.

Następnego dnia wybraliśmy się na wycieczkę do Zwierzyńca- serca Roztoczańskiego Parku Narodowego, ponadto wędrując wraz z przewodnikiem po rezerwacie ochrony ścisłej, zapoznaliśmy się z bogatą roślinnością i żyjącymi tam zwierzętami, mogliśmy także podziwiać piękny krajobraz Bukowej Góry i Stawów Echo.

W dniu powrotu, mieliśmy okazję odwiedzić piękne i zadbane miasto Lublin. Tam spacerowaliśmy po mieście zwiedzając zamek Kazimierza Wielkiego, Stare Miasto, Wzgórze Zamkowe oraz zabytkowe kamienice.

Oprócz wycieczek był również czas na zabawę. Udostępniono nam teren wokół ośrodka, gdzie można było pograć w piłkę siatkową, postrzelać z łuku czy pospacerować. Do innych atrakcji umilających nam czas należało ognisko z pieczeniem kiełbasek oraz dyskoteka.

Podczas wycieczki przekonaliśmy się, że odpoczywając i bawiąc się, również możemy wzbogacać swoją wiedzę. Zielona szkoła była tak udana, że wszyscy z wielkim żalem przyjęli jej zakończenie.

Sprawozdanie przygotowała

Klaudia Góralska kl.VI

Uczniowie uczyli się i odpoczywali pod opieką Pań: Marzeny Wiśniarskiej, Beaty Majewskiej i Anety Wawer.