Zamek Królewski

Dnia 2 kwietnia 2014 roku klasy pierwsza i trzecia wybrały się pod opieką wychowawczyń do Zamku Królewskiego w Warszawie na lekcje muzealne.

Podczas lekcji klasy pierwszej ożył świat zwierząt zaklętych w zamkowych wnętrzach. Dzieci rozpoznawały wizerunki zwierząt na arrasach, obrazach i innych eksponatach, a następnie słuchały ich muzycznych portretów śpiewanych przez panią animator. Uczniowie mogli posłuchać klasycznej muzyki, pośpiewać  i pomuzykować  na instrumentach perkusyjnych.

Klasa trzecia  oglądała  zabytkowe przedmioty sztuki użytkowej, poznawałą dawne rzemiosła artystyczne oraz techniki zdobnicze, nazwy dawnych zawodów, uczyła  się szanować wartość pracy rzemieślników i doceniać wartość muzealną ich małych arcydzieł.

Po zajęciach w muzealnych komnatach panie  zaprosiły dzieci  na przejażdżkę kolejką staromiejską. Przejażdżka zrobiła na dzieciach duże wrażenie. Wycieczka bardzo się podobała.