XI Gminny Konkurs "Matematyczny Czar Par"

Dnia 14 marca 2014 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XI Gminnym Konkursie "Matematyczny Czar Par", zorganizowanym przez Zespół Szkolno- Przedszkolny w Okuniewie. Startowali w dwóch kategoriach wiekowych: klasa IV- drużyna w składzie: Łukasz Pietrzak i Szymon Łukasiak, klasa V- drużyna w składzie: Marta Konowrocka i Natalia Miros. Uczniowie przygotowywali się do matematycznych zmagań pod kierunkiem Pana Wiesława Wysokińskiego.

60 uczestników startowało parami i ich zadaniem było pokonanie 8 różnych konkurencji: krzyżówki, domina, tangramy, maratony zadań tekstowych itp. Uczniowie poza wysiłkiem intelektualnym musieli się też ścigać z czasem, bo każde zadanie mogli rozwiązywać przez 10-15 minut. W przerwie regenerowali swoje siły w bufecie, gdzie czekały na nich drożdżówki i herbatka. W oczekiwaniu na wyniki wszyscy mieli dużo frajdy uczestnicząc w konkursie "Skojarzenia", śpiewając ze szkolnym chórem piosenki-karaoke i oglądając prezentacje komputerowe ze zdjęciami z ubiegłych edycji "Czar Par". Na zakończenie zostały wręczone statuetki i nagrody dla najlepszych, a medale (i nagrody) dla wszystkich pozostałych uczestników.

Oto wyniki:

Kategoria: klasa IV