Dzień Rodziny

Dnia 25 maja 2013 r. w godzinach popołudniowych w naszej szkole odbył się Dzień Rodziny, którego celem była integracja społeczności szkolnej i lokalnej. Uczniowie przybyli wraz ze swoimi rodzinami, aby wspólnie świętować Dzień Mamy, Taty i Dziecka.

Wszystkich przybyłych ciepło powitała dyrektor szkoły Pani Marzena Wiśniarska i zaprosiła do wspólnej zabawy.

Na początek w dobry humor wprowadził zebranych występ uczennic z klasy 5: Katarzyny Smolak, Klaudii Góralskiej i Anny Kulas, które w niezwykle humorystyczny sposób sparodiowały bajkę o Jasiu i Małgosi, za co nagrodzone zostały gromkimi brawami.

Z kolei wierszem i piosenką dla Mam i Tatusiów bawili nas uczniowie oddziału przedszkolnego oraz klasy 1 i 3.

Po części artystycznej uczniowie wręczyli swoim rodzicom kwiaty, laurki i inne upominki przygotowane pod kierunkiem swoich wychowawczyń. Na twarzach każdej Mamy i każdego Taty widać było wzruszenie i dumę ze swoich pociech.

Niestety tego dnia pogoda nie była dla nas łaskawa, dlatego dalsza część imprezy nie odbyła się w plenerze, tak jak wcześniej planowano, ale to nie przeszkodziło nam w dobrej zabawie. Wiele emocji wywołał pokaz sztuki walki TAEKWONDO, w którym wzięli udział również nasi uczniowie trenujący pod kierunkiem Pani Joanny Mazurowskiej.

Na sali gimnastycznej zorganizowana została kawiarenka obsługiwana przez uczennice klasy 5, które sprzedawały przepyszne ciasta upieczone przez rodziców oraz kawę i herbatę. Ponadto można było skosztować kiełbasek z grilla oraz spróbować swojego szczęścia w loterii fantowej. Zebrane w ten sposób fundusze zostaną przeznaczone na stroje dla szkolnej drużyny sportowej.

W ten sposób sobotnie popołudnie upłynęlo w miłej atmosferze, a wszystko dzięki świetnej organizacji prężnie działającej Rady Rodziców.