Wycieczka do kina- "Hobbit. Niezwykła podróż"

W listopadzie uczniowie klas 4-6 pod opieką pani Marioli Rudnik, Edyty Beczek i pana Kamila Kani pojechali do Warszawy na film pt. „Hobbit. Niezwykła podróż”.
Trzeba pamiętać, że książka jest lekturą. Już w autobusie jak zwykle było wesoło. Na miejscu uczniowie dostali specjalne okulary, gdyż film był w formacie 3D. Po sporej dawce reklam rozpoczął się seans. Film był pierwszą z zaplanowanych 3 części powstałych na motywach powieści J.R.R. Tolkiena. Rozpoczyna się od scen w domu Bilba, a kończy w momencie, gdy orły ratują kompanię z płonących drzew.

Do najważniejszych zalet tego filmu należą przede wszystkim piękne krajobrazy, które zapierały dech w piersiach. Wielkie wrażenie robiły (niezbędne w filmach fantasy) efekty specjalne. Polski dubbing jak zwykle był rewelacyjny. Swoich głosów udzielili postaciom wybitni polscy aktorzy, np.: Wiktor Zborowski, Kazimierz Kaczor, Danuta Stenka, Borys Szyc. Na uwagę zasługuje również charakteryzacja. Bardzo wyraźnie były nawiązania do filmów nakręconych na podstawie „Władcy pierścieni”. Wprowadzono do pierwszej części „Hobbita” postacie, które tam nie występują. Pozwalało to poczuć łączność całej serii.

Postacią, która najbardziej się podobała, był chyba czarodziej Radagast Bury. Widza bawił też Bilbo. Jednak film miał również wady. Wartka akcja przerywana była nużącymi opowieściami. Zdecydowanie za dużo było okrucieństwa. Trzeba pamiętać, że Tolkien był pacyfistą, cenił sobie ciche i spokojne życie.

Wyjazd był bardzo udany. Film wszystkim się podobał. Wszyscy miło spędzili czas.