"Pola Nadziei"

ŻONKIL w czasach starożytnych był symbolem nadziei na nowe życie– odrodzenia. W tradycji chrześcijańskiej żonkil symbolizuje triumf poświęcenia nad egoizmem, miłością nad śmiercią, miłości niebiańskiej nad ziemską. Kwiat poprzez swoją subtelność, barwę i zapach uświadamia nam wyższe cele istnienia, symbolizując kruchość i ulotność życia.

"Pola Nadziei” to program stworzony przez fundację pomagającą chorym na raka.

Cele "Pól Nadziei":

1. Pozyskiwanie środków finansowych potrzebnych dla bieżącego funkcjonowania Ośrodka Hospicjum Domowego.

2. Edukacja dotycząca metod pracy z nieuleczalnie chorymi ludźmi oraz z osobami w żałobie.

3. Propagowanie   postaw altruistycznych, otwartych na drugiego, zwłaszcza cierpiącego człowieka.

Nasza szkoła wzięła udział  w akcji kolejny raz.

Sprzedawaliśmy żonkile.

Część cebulek zakupiliśmy z funduszy sklepiku szkolnego, aby posadzić je wokół budynku naszej szkoły.

Będą nam przypominały wiosną, że warto pomagać.

Dzięki hojności  uczniów, rodziców  i nauczycieli zebraliśmy 300zł!!!